Nové Horizonty Vzdelávania a Zamestnanosti v Dubaji

Nová Éra pre Vzdelávanie a Prácu v Dubaji
Dubaj oznámil komplexnú stratégiu v oblasti vzdelávania a životného prostredia, ktorá nielenže reformuje vysoké školstvo, ale tiež mieri na to, aby do roku 2033 našlo 90% študentov vhodné zamestnanie. Iniciatívy zahŕňajú zvýšenie podielu medzinárodných študentov, zavedenie nových štipendijných programov, reštrukturalizáciu systému študentských víz a zlepšenie kvality ovzdušia.
Medzinárodní Študenti a Transformácia Vysokého Školstva
Dubaj si stanovil ambiciózny cieľ: do roku 2033 by malo byť 50% vysokoškolských študentov z medzinárodného prostredia. Momentálne sa v emiráte nachádza 37 medzinárodných univerzít a cieľom je zvýšiť tento počet na viac ako 70, pričom najmenej 11 inštitúcií by malo patriť medzi 200 najlepších na svete. Aby to bolo možné dosiahnuť, bude poskytovaná podpora prostredníctvom:
- nového systému študentských víz,
- dostupnosti medzinárodných štipendií,
- pracovných príležitostí pre absolventov,
- vytvorenia vedeckej výskumnej siete,
- založenia investičného fondu pre vysoké školstvo.
Projekt vedie Oddelenie hospodárstva a cestovného ruchu Dubaja spolu s Úradom pre vedomosti a rozvoj ľudských zdrojov. Očakávaný hospodársky dopad je taktiež významný: vysoké školstvo by mohlo prispieť približne 5,6 miliardy dirhamov k dubajskému HDP.
Nové Smernice Kariérnej Orientácie a Cielená Podpora Kariéry
Nová „Politika akademickej a kariérnej poradne“ má za cieľ zabezpečiť, aby študenti robili informované rozhodnutia o svojej kariére a zažili hladký prechod zo školy na pracovný trh. Hlavné ciele zahŕňajú:
- 90% emirátskych študentov nájde zamestnanie do šiestich mesiacov,
- 80% vzdelávacích inštitúcií bude poskytovať účinné služby kariérnej orientácie,
- 70% absolvujúcich študentov vstúpi do jedného z troch najžiadanejších študijných alebo profesionálnych prostredí.
Ďalšie plány zahŕňajú zavedenie programov pre zapojenie rodičov a študentov, zavedenie štandardov kariérneho poradenstva, školenia podnikateľských zručností, tábory pre životné zručnosti a partnerstvá so známymi miestnymi a medzinárodnými univerzitami.
Čistý Vzduch a Udržateľnosť: Stratégia Kvality Ovzdušia 2030
Nová stratégia na zníženie znečistenia mieri na zabezpečenie čistého vzduchu pre obyvateľov Dubaja počas 90% roka do roku 2030. Cieľom je znížiť znečistenie časticami PM2.5 na menej ako 35 mikrogramov/m³ a regulovať koncentrácie ďalších kľúčových znečisťujúcich látok ako oxid uhoľnatý, oxid dusičitý a ozón.
Stratégiu vedie Dubajský úrad pre životné prostredie a zmenu klímy v spolupráci s viacerými štátnymi a odvetvovými subjektmi vrátane DEWA, Dubajskej mestskej rady a Dubajských letísk.
Riešenie Sporov: Dubajské Medzinárodné Centrum Mediácie
Dubajské Medzinárodné Centrum Mediácie si kladie za cieľ poskytovať medzinárodne uznávané, efektívne a dostupné služby riešenia sporov. Projekt:
- posilňuje úlohu Dubaja ako globálneho centra pre právnu mediáciu,
- zvyšuje dôveru zahraničných investorov,
- vytvára nové pracovné miesta v oblasti mediácie a arbitráže.
Iniciatívu vedie Dubajský vládny úrad pre právne záležitosti v spolupráci s Centrom ADR.
Nové Predpisy pre Stavebné Projekty Vlády
Nová politika riadenia vládnych stavebných projektov má za cieľ zvýšiť transparentnosť, kontrolu nákladov a priorizáciu projektov. Stavebné projekty budú kategorizované do:
- menej ako 200 miliónov dirhamov,
- medzi 200–500 miliónov dirhamov,
- nad 500 miliónov dirhamov.
Cieľom je efektívnejšie plánovanie a udržateľné prideľovanie rozpočtových zdrojov, čo prispeje k implementácii Dubajského ekonomického plánu D33, ktorý predpokladá zvýšenie verejných výdavkov na 700 miliárd dirhamov v priebehu desiatich rokov.
Záver
Nové vzdelávacie, kariérne a ekologické iniciatívy Dubaja jednoznačne ukazujú, že emirát myslí na budúcnosť: nielenže sa snaží prilákať a udržať talenty, ale tiež vytvoriť obytné, udržateľné a inováciami poháňané mestečko pre budúce generácie. Dubaj sa stáva čoraz atraktívnejším pre študentov, investorov a profesionálov, čím sa transformuje na jeden z vedúcich vzdelávacích a ekonomických centier sveta.
(Zdroj: Vyhlásenie Výkonného výboru.)
Ak na tejto stránke nájdete chybu, prosím dajte nám vedieť e-mailom.