Vzácny rukopis ohromuje na knižnom veľtrhu

Abu Dhabi Medzinárodný Knižný Veľtrh: Vzácny Rukopis Zdôrazňuje Podujatie
26. apríla sa otvoril 34. ročník Medzinárodného knižného veľtrhu v Abú Zabí (ADIBF), ktorý uviedol skutočne špeciálny kúsok: manuskript z 14. storočia ikonického lekárskeho diela Ibn Sinu (Avicenna) 'Kánon medicíny' (Al-Kanún fi al-Tibb). Táto vzácna kópia má hodnotu viac ako 464 000 dirhamov a sľubuje, že bude jednou z najväčších atrakcií veľtrhu.
Tento manuskript je výnimočný nielen svojou peňažnou hodnotou, ale aj ako významný míľnik, ktorý označuje 1000. výročie prelomovej práce Ibn Sinu. 'Kánon medicíny' bol základným dielom v stredovekom islamskom svete a globálne v medicíne, ovplyvňujúcim vedecký vývoj cez generácie.
Výnimočné Raritné Kúsky na Veľtrhu
Vzácny manuskript bol prinesený renomovaným antikvárom a dorazil do Abú Zabí so starostlivo zostavenou zbierkou. Ďalšie vrcholy na stánku zahŕňajú:
Prvý známy výskyt arabského písma v americkom románe ('Kentuckian v New-Yorku', 1834), ocenený na 36 675 dirhamov.
Vzácna, doposiaľ nedokumentovaná arabská-anglická frazeologická knižka z 19. storočia egyptského autora, tiež ocenená na 36 675 dirhamov.
Prvé kompletné arabské vydanie 'Tisíc a jednej noci', vytlačené tlačiarňou Bulaq v roku 1835, základný kameň literárneho dedičstva Blízkeho východu.
Vizuálny archív z roku 1948 povojnového projektu železnice Hejaz v Saudskej Arábii s viac ako 200 nepublikovanými fotografiami, ocenený na 90 465 dirhamov.
Originálne akvareły Edmunda Dulaca zachytávajúce kúzlo 'Tisíc a jednej noci', ocenené medzi 171 000 a 391 000 dirhamov.
Faksimile Al-Istakhrího geografického atlasu, reprodukujúce najstaršie dochované arabské mapy.
Tieto diela sú hodnotné nielen pre svoju raritu, ale tiež preto, že odrážajú kultúrnu identitu, historickú pamäť a pocit príslušnosti.
Nová Generácia, Nová Zberateľská Filozofia
Stále viac mladých zberateľov na Blízkom východe buduje knižnice, ktoré odrážajú ich vlastné chute a identity, namiesto udržiavania tradične zdedených zbierok. Rastie záujem o arabskú kaligrafiu, islamskú filozofiu, rané vedecké texty a materiály týkajúce sa dedičstva diaspóry, ako sú obchodné mapy a jazykové príručky.
Táto zmena je v súlade s regionálnym trendom zdôrazňovať zachovanie národnej identity a kultúrneho dedičstva na inštitucionálnej i súkromnej úrovni.
Téma Tohtoročného Veľtrhu: Poznanie Buduje Komunita
Súčasný Medzinárodný knižný veľtrh v Abú Zabí sa koná pod témou 'Poznanie osvetlí našu komunitu', zorganizovaný Arabským jazykovým centrom v Abú Zabí a podporovaný prezidentom SAE. Podujatie zahŕňa 1 400 vystavovateľov z 96 krajín a viac ako 2 000 rôznorodých programov, sústredených na literatúru, publikovanie, kreatívne priemysly a kultúrny dialóg.
Zvýraznenou témou veľtrhu je 'Tisíc a jedna noc', vybraná tento rok ako 'Kniha sveta'. Jej nadčasová múdrosť, bohaté rozprávanie a kultúrny význam dokonale zachytávajú ducha veľtrhu.
Záver
Tento rok nie je Medzinárodný knižný veľtrh v Abú Zabí len udalosťou, ale mostom medzi minulosťou a súčasnosťou, zdôrazňujúcim dôležitosť zachovania poznania, kultúry a identity. Vzácne rukopisy a artefakty predstavujú nielen historickú hodnotu, ale poskytujú aj inšpiráciu tým, ktorí znovu objavujú bohaté dedičstvo arabského sveta.
Na to, aby ste to zažili na vlastnej koži, môžete navštíviť Centrum ADNEC Abú Zabí do 5. mája - skutočne, poznanie osvetľuje naše komunity.
(Zdroj článku je vyhlásenie z 34. ročníka Medzinárodného knižného veľtrhu v Abú Zabí (ADIBF).) img_alt: Knihovník s rukavicou drží vzácnu knihu.
Ak na tejto stránke nájdete chybu, prosím dajte nám vedieť e-mailom.